Haber bulanamadı.

Terra Classic’in çok beklenen LUNC yakım aktivitesi devreye alınıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
LUNAt/USD
-6,32%

Portföy’e Ekle/Kaldır
Takip listesine ekle
Pozisyon Ekle

Pozisyon başarıyla eklendi:

Lütfen varlık portföyünüze isim verin
Çeşidi: Al Sat
Tarih:

Miktar:
Fiyat
Puan Değeri:

Kaldıraç: 1:1 1:10 1:25 1:50 1:100 1:200 1:400 1:500 1:1000
Komisyon:

Yeni bir takip listesi oluştur Oluştur Yeni varlık portföyü oluştur Ekle Oluştur + Başka pozisyon ekle Kapat

Investing.com – TerraClassic geliştiricileri tarafından önerilen ve LUNC arzını azaltmaya yönelik yakım mekanizması devreye alınıyor.

Terra Classic ağında haftalardır beklenen parametre değişikliği nihayet yayına alınırken bu girişimle birlikte LUNC arzının zamanla azalmasına katkı sağlanması hedefleniyor. Ağda devreye alınacak yakım mekanizmasıyla bundan sonra LUNC işlemlerinden alınan ücretler, %1,2 oranında kesilerek otomatik olarak Terra Classic yakım cüzdanına gönderilecek.

LUNC yakımının, LUNC arzının 10 milyar tokene düşene kadar devam etmesi hedefleniyor. Şu an ki mevcut LUNC arzı 6,9 trilyon seviyesinde bulunurken bu, dolaşımdaki tokenlerin %99,82 oranında yakılması gibi ulaşılması zor bir hedef anlamına geliyor. LUNC ağında yakım oranının nispeten düşük oranlı olması hedefe yaklaşmanın 10 yılı aşan bir sürede gerçekleşebileceği tahmin ediliyor. Yapılan hesaplamalara göre LUNC, 40 milyar tokenlik bir arz ulaştığında 1 dolar fiyatında işlem görmeye başlayabilir. Nihai hedef ulaşması sonrasında ise token fiyatının 4 dolar seviyesinde olabileceği tahmin ediliyor. 

Diğer yandan fiyat performansını korumak ve işlem hacmini yükseltmek için yakım politikasının haricinde ağın aktif kullanımını destekleyecek eylemlere de ihtiyaç var. Ayrıca %1,2’lik yakım politikasıyla birlikte topluluk, arzın kısılması amacıyla farklı token yakım etkinlikleriyle birlikte staking sisteminin geliştirmek için de çaba harcıyor. 

İşlem hacmi yüksek borsalar geçtiğimiz günlerde LUNC’nin yeni yakım politikasını destekleyeceğini duyurmuştu. Son olarak Crypto.com ve eToro’dan da LUNC yakımına destek geldi.

LUNC fiyatında son durum

LUNC fiyat hareketlerine bakıldığında ise henüz %1,2’lik yakım parametresinin devreye alınması gelişmesinin fiyatlanmadığı görülüyor. LUNC, bugün piyasa geneliyle birlikte hareket ederek son 24 saatte %6,75 düşüşle 0,00028 dolar bandına çekildi. 

Kripto para, 7 Eylül’de 0,00059 dolar seviyesinde rallisine son verdikten sonra düzeltme trendine girdi ve geçen haftadan bu yana 0,00025 – 0,00031 dolar aralığında hareket ediyor. 

Yazar: Günay Caymaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.