Haber bulanamadı.

Dolar/TL faiz kararı öncesi yıl içi yeni zirveyi gördü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
USD/TRY
+0,02%

Portföy’e Ekle/Kaldır
Takip listesine ekle
Pozisyon Ekle

Pozisyon başarıyla eklendi:

Lütfen varlık portföyünüze isim verin
Çeşidi: Al Sat
Tarih:

Miktar:
Fiyat
Puan Değeri:

Kaldıraç: 1:1 1:10 1:25 1:50 1:100 1:200 1:400 1:500 1:1000
Komisyon:

Yeni bir takip listesi oluştur Oluştur Yeni varlık portföyü oluştur Ekle Oluştur + Başka pozisyon ekle Kapat

Investing.com – Dolar/TL 18,35 ile bu yılın yeni zirvesini gördü. Kur, tarihi zirve olan 18,3958’e doğru ilerlemeye devam ediyor.

Bugün TSİ 21.00’de açıklanacak Fed faiz kararı öncesi dolar, küresel piyasalarda yükselişini sürdürürken TL karşısında da rekora doğru ilerliyor.

Piyasalar Fed’in 75 baz puanlık faiz artışı yapmasını bekliyor. Bununla beraber enflasyon ve büyüme tahminlerinde yapılacak değişiklik, yılın kalanında faiz artışına devam edilip edilmeyeceği, bilançoda nasıl bir yol izleneceği en çok merak edilen konu başlıkları. Fed Başkanı Powell’ın konuşmasıyla piyasalarda oynaklığın artması bekleniyor.

TCMB faiz indirebilir

Yarın Merkez Bankası yılın 9. Para Politikası toplantısını gerçekleştirecek. Geçen ay 100 baz puan faiz indiren bankanın bu ay faizi sabit tutması bekleniyor. Ancak piyasada 50 baz puanlık bir indirim de olası görülüyor.

Ağustos’ta faiz indirimiyle 18,00 seviyesinin üzerine çıkan dolar kurunda, yeni bir faiz indirimi, çok yaklaşılan tarihi zirvenin aşılmasına neden olabilir.

Bugün Fed, yarın TCMB başta olmak üzere önemli merkez bankalarının toplantılarıyla para piyasasında hareketlilik yaşanması bekleniyor.

Yazar: Deniz Engin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.