Haber bulanamadı.

Spotify Sanatçıların NFT’lerini göstermeyi deniyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Spotify, sanatçıların NFT’lerini platformda gösterebilecekleri yeni bir özelliği test ediyor. Müzik akışı devi, bu seçeneğin yalnızca çok küçük bir sanatçı grubuna ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki (ABD) belirli Android kullanıcılarına sunulduğunu açıkladı. Pilot uygulama için seçilen sanatçılar arasında Steve Aoki ve Wombats da bulunuyor.

Bir Spotify sözcüsü Pazartesi günü yeni özellik hakkında yorum yaptı. ‘Spotify, küçük bir grup sanatçının sanatçı profilleri aracılığıyla mevcut üçüncü taraf NFT tekliflerini tanıtmasına yardımcı olmak için bir test yürütüyor. Sanatçı ve hayran deneyimlerini iyileştirmek için rutin olarak bir dizi test gerçekleştiriyoruz. Bu testlerden bazıları daha geniş bir deneyimin önünü açıyor. Diğerleri ise sadece önemli bir öğrenme işlevi görüyor.

Spotify denemesinde, sanatçılar profil sayfalarında NFT’leri görüntüleyebilecekler. Platform tarafından bildirildiği üzere, GIF veya video olan NFT’leri desteklemiyor. Kullanıcılar NFT’lere tıklayarak göz atabilecek ve keşfedebilecek. Spotify ayrıca, kullanıcıları NFT’nin Opensea pazarındaki satın alınabilecekleri sayfasına yönlendiren bir daha fazlasını gör seçeneği de oluşturdu. Müzik akış hizmeti, bu testin bir parçası olarak herhangi bir ücret talep edilmediğini açıkladı.

Spotify, denemenin müzik endüstrisinden gelen taleplere yanıt olarak gerçekleştirildiğini açıkladı. Ayrıca, 20 milyar dolarlık şirketin sanatçıları ve hayranlarını platformunda bir araya getirme çabalarını yansıttığını söyledi. Geçen yıl Ekim ayında şirket, sanatçıların ürünlerini Spotify uygulaması aracılığıyla doğrudan hayranlarına pazarlamalarına olanak sağlamak için Shopify ile ortaklık kurmuştu.

Bu haber ilk olarak ieconomy üzerinde yayınlanmıştır

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.