Haber bulanamadı.

Ethereum’daki sorunsuz güncellemeye rağmen yatırımcılar Ethereum’larını çekiyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
ETH/USD
+3,47%

Portföy’e Ekle/Kaldır
Takip listesine ekle
Pozisyon Ekle

Pozisyon başarıyla eklendi:

Lütfen varlık portföyünüze isim verin
Çeşidi: Al Sat
Tarih:

Miktar:
Fiyat
Puan Değeri:

Kaldıraç: 1:1 1:10 1:25 1:50 1:100 1:200 1:400 1:500 1:1000
Komisyon:

Yeni bir takip listesi oluştur Oluştur Yeni varlık portföyü oluştur Ekle Oluştur + Başka pozisyon ekle Kapat

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Ethereum Birleşmesi’nin yankıları devam ederken yatırımcılar ETH’ye karşı temkinli duruş sergilediler birleşmenin ardından kripto para birimindeki değer kaybıyla birlikte temkinli oldukları doğrulandı.

CoinShares verilerine göre, ETH ile bağlantılı yatırım ürünlerinde, 16 Eylül’de biten hafta itibarı ile üst üste dördüncü haftada çıkış yaşanırken çekilen tutar 15,4 milyon doları aştı.

ETH tarafında bunlar yaşanırken, ETH’nin en büyük rakibi bitcoin’e ise 17,4 milyon dolar giriş gerçekleşti ve bitcoin beş haftadır devam eden çıkış döngüsünü kırmış oldu.

ETH fiyatı, birleşme sonrasında önemli ölçüde düştü. 15 Eylül’de gerçekleşen geçişin ardından ortalama beş gün sonra ETH 1.800 dolara yaklaşırken bugün ise 1.300 doların altına düştü.

Bu durumla ilgili olarak ETH’nin birleşmeye kadar olan süreçte yaşadığı ralliye katılan yatırımcıların pozisyonlarını satmış olabileceklerinden söz ediliyor.

Kripto veri şirketi Kaiko’nun ETH’nin birleşme sonrası neden bu kadar düştüğünü açıklamaya çalıştığı bir raporunda “Türev piyasalarındaki kaldıraçlı uzun pozisyonların büyük satışları spot fiyatlardaki düşüşü daha da kötüleştirdi” ifadeleri kullanıldı.

Bu makale ilk olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.