Haber bulanamadı.

Gün Öncesi: Goldman ve Citigroup kazanç raporları ve perakende satışlar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yazar – Sam Boughedda

Investing.com – Enflasyonun on yıllar içindeki en yüksek seviyeleri gördüğünü gösteren ÜFE verilerine rağmen Çarşamba günü hisseler yükseldi.

Yatırımcılar enflasyonun çok yüksek olmasına alışmış görünüyor. Düşen tahvil getirileri de büyük teknoloji isimlerini satın almak için akın eden teknoloji yatırımcılarına güç veriyor.

JPMorgan Chase & Co’nun (NYSE:JPM) kazanç raporunun ardından bugün de Goldman Sachs ve Citigroup bankalarının raporları sunulacak. Gelir ve maliyette artış raporlaması beklenen çoğu S&P 500 şirketiyle birlikte kazanç sezonu başlıyor.

Delta Air Lines Inc (NYSE:DAL), seyahat talebinin artan yakıt maliyetlerini telafi etmeye yardımcı olacağını söyledi. Bunun, diğer hava yolları, oteller ve seyahat ve boş zamanla ilgili diğer hisseler için de iyiye işaret olması bekleniyor.

Bugün ABD’de işlem haftasının son günü olacak. Yatırımcılar uzun bir hafta sonu tatiline hazırlanıyor. Ardından piyasalar, önümüzdeki hafta kazanç silsilesiyle geri dönecek. Kongre de bu ayın sonuna kadar tatil.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. Goldman kazanç raporu

JPMorgan son çeyrek raporunu dün paylaştıktan sonra Goldman Sachs Group Inc (NYSE:GS) ve Citigroup’un da içinde olduğu diğer bankalar bugün rapor sunacak.

Goldman’ın piyasa açılmadan önce paylaşacağı rapor için Investing.com tarafından takip edilen analistler, 11,98 milyar dolar gelir üzerine hisse başına 8,97 dolar kazanç bekliyor.

2. Citigroup kazanç raporu

Citigroup Inc (NYSE:C) da açılış öncesinde raporunu paylaşacak ve analistlerin tahmini, 18,32 milyar dolar gelir üzerine hisse başına 1,51 dolar kazanç yönünde.

3. Perakende satışlar

ABD’nin perakende satış verileri paylaşılacak. Analistler, bir önceki ay %0,3 olarak paylaşılan perakende satışların, Mart ayında aylık %0,6’ya çıkmış olduğunu düşünüyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.